Lenktynininko pasirengimas: nuo technikos iki psichologijos

Automobilių sporte yra varžomasi kriterijų atitikimu trasos įveikimo meistriškume ir laike. Tai viena brangiausių sporto šakų, ji labai patogi stebėti per televiziją.
Žmonės pradėjo lenktyniauti 19 amžiuje, kai tik atsirado pirmieji benzinu varomi automobiliai. Lenktynininko profesija yra labai atsakinga ir pavojinga, todėl pasirengimas varžyboms turi būti preciziškai apgalvotas.
Vienas iš punktų – draudimas. Lenktynių automobilių vertinimas – sudėtingas procesas, tačiau kruopščiai apskaičiavus visus parametrus, auto draudimo riziką, išsiaiškinus poreikius – parengiamas draudimo pasiūlymas, kuriuo stengiamasi patenkinti specifinius draudėjų poreikius (https://www.ld.lt/privalomasis-draudimas).

Kitas svarbus aspektas – automobilio techninis parengimas. Sunku užkirsti kelią visiems gedimams, pasverti visus aspektus ir pagalvoti apie visus elementus, kurie gali kelti problemų lenktynių dieną, tačiau tai labai svarbu, nes kartais visai ne greitis, o geras pasirengimas nulemia pergalę.

Trečia – lenktynininko įgūdžiai, reakcija. Vairuotojas turi apskaičiuoti daugybę parametrų: greitį, posūkio kampą, mašinos galimybes, varžovų veiksmus. Ir visa tai turi daryti operatyviai.

Fizinis pasirengimas ir puiki sveikata yra privaloma šioje profesijoje. Lenktynės trunka iki dviejų valandų, todėl raumenys tam turi būti pasiruošę, o organizmas ištvermingas.

Psichologinis sportininko pasirengimas užima ne ką svarbesnę vietą nei fizinis. Italų lenktynininkas Vitantonio Liuzzi teigia, jog tam, kad protas išliktų aštrus iki dviejų valandų ir įtemptose varžybose nedarytum klaidų – reikia daugiau nei fizinio pasirengimo, tai jau psichologinio pasiruošimo dalis. Turi būti ramus stresinėse situacijose, gebėti žaibiškai priimti sprendimus ir išlikti susikaupęs.