autodalys siauliai

Šiauliai: nuo pigiausių autodalių iki unikalių žmonių

Vienas žinomiausių Lietuvos miestų – Šiauliai – daugelio žmonių siejami su treninguotu jaunimėliu, įdomia tarme ir problemomis vos išėjus į gatvę. Tačiau tai yra tik juokingi stereotipai, kuriuos gerai paieškojus turėtų kiekvienas, net ir mažiausias mūsų šalies miestas. Iš tiesų, Šiauliai garsėja ne vien gražių, sutvarkytu miestu, ten gyvenančiais žmonėmis, bet ir automobilių dalių verslu, aprūpinančiu dalimis visą Lietuvą. Taigi, ką vertėtų žinotų kiekvienam lietuviui apie gražų ir savitą miestą – Šiaulius?

Ketvirtas pagal dydį šalies miestas Šiauliai yra įsikūrę šiaurinėje Lietuvos dalyje. Dėl savo geografinės padėties buvo ilgai svarstoma, prie aukštaičių ar žemaičių priskirti šiauliečių tarmę. Iš pat pradžių buvo įprasta šiaurinę Šiaulių miesto dalį skirti aukštaičiams, likusią – žemaičiams. Ligi pat šių dienų Šiauliuose galima išgirsti ir tokia ir kitokia tarme kalbančius žmones, o oficialiai šiauliškių kalbėsena priskiriama vakarų aukštaičių tarmei.

Ankstyvuosiuose Lietuvos rašytiniuose istoriniuose šaltiniuose minima, kad dabartinis miestas toje vietoje pradėjo kurtis dar pirmąjame mūsų eros tūkstantmetyje. Senovės žemaičių ir žiemgalių gentys po truputį plėtė miesto teritoriją, kol tapo ypač stipria bendruomene. Šiauliai susiję ir su Livonija bei Saulės mūšiu. 1236 metais rugsėjo 22 dieną susijungė lietuvių, žemaičių bei žiemgalių gentys ir be jokio gailesčio sutriuškino Livonijos ordino karius. Aiškus įrašas apie Šiaulių miesto egzistavimą randamas 1254 -ųjų metų Livonijos akte. Nuo to laiko miestas sparčiai augo ir plėtėsi.

Sovietmečiu Šiaulių miesto bažnyčios, svarbūs administraciniai pastatai ir kiti architektūros paminklai ne kartą degė, buvo atstatyti ir nuniokoti vėl. Tačiau po šių nuosmukių miestas atsigavo, o atgauta Lietuvos nepriklausomybė leido miestui suklestėti.

Šiauliai yra išauginę ne vieną žymų asmenį. Miestą garsinančių žmonių sąraše yra Marija Jačinovskaja-Kymantienė (pianistė, kompozitorė), Lazdynų pelėda (rašytoja, visuomenės veikėja), Alma Adamkienė (filantropė, buvusi pirmoji šalies dama), Virgilijus Noreika (operos solistas), Regimantas Adomaitis (aktorius), Rūta Ščiogolevaitė (dainininkė) ir daugelis kitų.

Šiuo metu Šiaulių mieste yra įsikūrusios ir klesti ne viena įmonė. Sėkmingo verslo pavyzdžiu galima laikyti automobilių dalių parduotuvę „Pigiausios dalys“, įsikūrusią būtent Šiauliuose. Įmonės „Pigiausios dalys“ siūlomos autodalys Šiauliai – tai patikimas pasirinkimas kiekvienam šiauliečiui bei miesto svečiams. Transporto priemonių dalys Šiaulių „Pigiausios dalys“ parduotuvėje siūlomos ypač žema kaina, dažnai taikomos akcijos. Taip pat autodalys parduodamos ne tik Šiauliuose, bet ir internetu bei kituose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir t.t.

Daug kuo garsus miestas, traukia žmones iš visos Lietuvos. Jis nuolat gražėja, organizuoja daugybę renginių, sudaro puikias sąlygas vystyti verslą. Ir jeigu Google paieškoje ieškote žodžių: „autodalys Šiauliai“ iš karto vykite į Šiaulių „Pigiausių dalių“ parduotuvę.