Mėsos kepimas gryname ore

Atėjus šiltajam laikotarpiui, norisi ištrūkti iš miesto šurmulio ir pabėgti į miško gilumą, kur tylu ir ramu. Galima pailsėti. Neatsiejama dalis gamtoje, žinoma, maistas. Dažniausiai norisi išsikepti kažką skanaus grilyje, nes mėsa grilyje būna karšta ir ne kasdien valgoma. Keraminis grilius gali puikiai pasitarnauti kepant ne tik mėsą, bet ir žuvį ar dešreles, kurios apskrudusios kaitroje bus dar skanesnės.

Nors griliais dažniausiai naudojamės vasarą, tačiau vis dažniau žmonės naudojasi jais ir žiemą. Tai tapo ir smagi žiemos pramoga lyg vasaros prisiminimas, nes dažniausiai kaitroje keptą maistą valgome tik vasarą.

Grilių kepimo istorija prasidėjo tuomet, kai žmonės išrado ugnį. Tuomet urviniai sumedžiodavo žvėrį ir kartu kepdavo jį ant laužo, šokdavo įvairius ritualinius šokius aplink laužą, pagerbdami savo dievus. Žinoma, tuomet mėsą kepdavo visai kitaip, o šiais laikais būdai yra žymiai įmantresni ir tobulesni. Tik nuo 1929m. mėsa buvo pradėta kepti grilyje, kai Amerikoje buvo sukurtas toks prietaisas. Dauguma žmonių pradėjo kraustytis gyventi į priemiesčius, nes miestuose jau gyveno begalės žmonių, todėl reikėjo kažkokio būdo bei laiko praleidimo gamtoje. Mėsos gaminimas gamtoje tapo ne tik įdomus būdas išsikepti kepsnį gamtoje, bet ir šeimos susibūrimo tradicija. Juk ir šiais laikais žmonės išvažiuoja į gamtą su šeima ir draugais kartu išsikepti mėsos, pastovyklauti ir pailsėti nuo darbų mieste.

Jau ir Lietuvoje yra grilių pasirinkimo įvairovė, kurios palengvina kepimo procesą. Nešiojami griliai yra vieni populiariausių, nes juos visada galima nusivežti su savimi į gamtą. Jie būna nedidelio dydžio, todėl yra patogūs ir gana lengvi. Taip pat yra įvairūs priedai lauko kepsninėms, kurie gali paspartinti mėsos kepimą ar jį palengvinti. Visgi yra ir įvairių taip vadinamų rūkyklų, kurios puikiai praverčia žiemą. Jų nereikia nuolat prižiūrėti, todėl kol kepa mėsa, galima kalbėtis su šeima, draugais ir tik retsykiais apversti mėsą.

Buvimas gryname ore yra labai reikalingas šiuolaikiniam žmogui, kuris dažniausiai dirba sėdimą darbą prie kompiuterio, todėl yra būtina išeiti pasivaikščioti ir prasiblaškyti. Šiuo atveju labai gerai, kad Lietuvoje yra daugybė ežerų, kurie leidžia pailsėti gamtoje, paplaukioti ir išsikepti mėsos.