Kaip surengti vakarėlį namuose?

Artėja nepamirštama šventė, bet nežinote, kur ir kaip ją paminėti? Jūsų vaiko gimtadienis, krikštynos, galbūt jūs radote gerą darbą ir norite švęsti su artimiausiais draugais. Vakarėlio organizavimas restorane ar kavinėje tikrai ne visada yra patogus ir priimtinas: jums reikia pakankamai vietos ir tam tikros nuotaikos, pasirūpinti muzika, gėrimais ir vieta. Gali pasirodyti, kad surengti vakarėlį namuose – sudėtinga misija. Neaišku net nuo ko pradėti, ką gaminti, kaip ką papuošti ir t.t. Todėl pasidalinsime patarimais, kurie sugriaus mitą, kad geriausi vakarėliai vyksta miesto ir restoranų šurmulyje.

Pirmas dalykas, kurį reikia pasirinkti yra vieta

Geriausi vakarėliai visuomet vyksta lauke, todėl terasa prie namo gali būti labai šaunus pagalbininkas. Investicija į terasą yra būtina, nes ji skirta ne tik vakarėliams, bet ir smagiam laiko leidimui. Tiems, kas gyvena name, terasa yra būtina, nes ji padeda papuošti kiemą ir suteikia jam jaukumo. Lauko terasa prie namų – tai būdas jūsų kiemui suteikti jaukumo ir sukurti poilsio bei pramogų zoną lauke! Terasos prie namų leidžia šiltuoju metų laiku praplėsti namo erdvę ir dalį veiklų namuose perkelti laukan – kur grynas oras ir šviečia saulė. Terasa prie namo sienos, ant stogo, balkone ar lauko terasos prie mobilaus namelio, pirties, sodo namelio gali sukurti papildomą poilsio zoną ten, kur vietos nėra daug.

Antra, terasai ir aplinkai reikia papuošimų

Svarbiausia nepadauginti ir pradėti puošti terasos  viskuo, ką tik radai. Jei pasirinksite keletą pagrindinių spalvų ir naudosite jų atspalvius, šventė atrodys stilingai. Lemputės yra viena iš populiariausių ir universaliausių dekoracijų. Jie sukuria ypač jaukią vakarėlio atmosferą, o geriausia tai, kad galite naudoti kalėdines lemputes, kurių galima rasti beveik kiekvienoje šeimoje. Apskritai apšvietimas yra vienas iš svarbiausių šventės renginių ir padeda sukurti norimą atmosferą.Šventę namuose taip pat labai papuoš žvakės – jų šviesa sukurs elegantišką atmosferą. Tik atminkite, jog ši dekoracijos priemonė netiks, jei šventėje dalyvaus maži vaikai.

Nepamirškite! Gėlių puokštė yra nuostabi puošmena, tačiau ji gali būti labai brangi. Jei vasarą organizuojate vakarėlį, išnaudokite visas gamtos galimybes: skinkite lauko gėles, suriškite jas į vienodo dydžio puokštes ir papuoškite stalą ar terasą.

Vakarėlis be gėrimų – ne vakarėlis

Tikriausiai visi, sutiksite, kad iš gražių taurių ir stiklinių gerti daug skaniau ir maloniau. Derinkite taures ne tik prie gėrimo, bet ir prie vakarėlio temos, nuotaikos. Pavyzdžiui, dekoruotos ar krištolinės taurės neabejotinai suteiks elegancijos, tačiau įpareigos elgtis rafinuočiau. Tuo tarpu kokteilių stiklinės labiau tiks neįpareigojančiai aplinkai.

Kokteiliams paprastai reikia daugiau nei vieno ingrediento: paruoštų mėtų lapų, apelsinų ar citrinų griežinėlių, uogų, įvairių gėrimų ir pan. Vakarėlio metu nenorite dažnai rūpintis gėrimais – tai laikas bendravimui ir pramogoms, todėl geriausia šventėms rinktis grynus gėrimus. Vynas yra saugus ir patikimas pasirinkimas, kurį galite lengvai pritaikyti prie savo maisto. Taip pat galite paruošti didelę lėkščių patiekalų arba kelis buteliukus punšo ar mėtų citrusinių gėrimų, kad draugai galėtų mėgautis visą naktį. Pavyzdžiui, nulupkite arbūzą, sumaišykite jo minkštimą su apelsinų ir citrinų sultimis, uogomis ir ledais, supilkite į stiklinius butelius ir gaivinantys vasaros gėrimai nepaliks abejingų!

Paruoškite ir užkandžių

Karštas maistas vakarėliuose yra praeitis, nebent planuojate vestuves ar kitą prabangią šventę. Užkandžius lengva ragauti visą naktį, niekam nesėdint prie stalo, ir nereikia jaudintis, kaip visi susėda, kada pristatyti karštą maistą ir pan. Be to, taip pat smagu rinktis konkrečios šalies maistą ir paruošti užkandžius ta tema. Gal Italija, Prancūzija ar net Meksika? Jei paprašysite savo svečių atsinešti užkandžių iš pasirinktos virtuvės, į vakarėlį pateksite linksmybių – susipažinsite su savo draugų maisto gaminimo įgūdžiais.