Į ką atkreipti dėmesį, norint išsirinkti patogius batus visiems gyvenimo atvejams: tiek keliaujant, tiek dirbant

Technologijų pažanga neabejotinai paveikė ne tik drabužių, bet ir batų gamybą. Iš tikrųjų žygeivių ar keliautojų laimė priklauso nuo avalynės patogumo, o ne nuo drabužių. Vienintelis guminių batų privalumas yra tai, kad jie yra neperšlampami arba visokie senamadiški kariniai batai.Guminių batų, trinančių kojas, era jau seniai praėjo. Šiuolaikiniams žmonėms reikia maksimalaus komforto. Jūs neturėtumėte pirkti batų turguje, nes svarbiausia pasikonsultuoti su konsultantu, nes netinkami batai gali sužeisti ir sukelti ligas, kurias būtina pašalinti operacinėje. Tinkamai pasirinkta darbo avalynė – atsakingo darbdavio ir savimi besirūpinančio darbuotojo požymis. Norėdami pasirūpinti kojų apsauga, rinkdamiesi darbo batus daug dėmesio skiriame ir medžiagai, iš kurios jie pagaminti. Dažnai girdime mintį, jog darbiniai odiniai batai yra kokybiškesni už iš kitų medžiagų gaminamus batus.

Pagrindinė šiuolaikinių batų paskirtis – kad jį nešiojantis žmogus puikiai jaustųsi, kad ir kokiomis sąlygomis ir kokius atstumus eitų. O taip pat – kad jis būtų maksimalia apsaugotas nuo įvairių traumų, kurių pasitaiko žygiuose ir ekstremalių sąlygų darbuose. Visuomet yra svarbiausias saugumas, dėl to renkantis batus svarbu išsirinkti tokius, kurie apsaugos koją bet kokioje situacijoje.

Kokie batai atitinka reikalavimus

Neperšlampamas pamušalas ir padas batuose yra būtini. Lietuvos ir netoliese esančių šalių klimato sąlygomis drėgmė yra dažnas pėsčiųjų lankytojas, taip pat drėgmę neretai sutinka ir darbuotojai, kurie pasirinko darbą dirbti lauke. Net jei neplanuojame eiti į drėgnas vietas, nėra jokios garantijos, kad to išvengsime. Gamta kupina netikėtumų: kai pradeda smarkiai lyti ir atsiranda balų, kai netyčia užeinate į drėgnesnę vietą miške ar lauke, kai temperatūra staigiai pakyla, kai pradeda tirpti sniegas, ant žolės krinta rasa ir kt. Mes vis dar susiduriame su vandeniu ir norime likti sausi. Todėl šiuolaikiniai žygio ir darbo  batai privalo nepraleisti vandens viso žygio ir darbo  metu, kad ir kiek jis betruktų – porą valandų ar visą savaitę.

Geriausi –  odiniai batai. Odiniai darbo batai iš kitų batų išsiskiria ir tuo, kad yra lengvi, lankstūs, nepralaidūs vandeniui, žema keltimi, tinkamai prisitaikantys prie pėdos. Natūralios odos batų pamušalas antibakterinis, užtikrina oro cirkuliaciją. Profesionalūs odiniai darbo batai apsaugos statybininkų, sunkvežimių vairuotojų, mechanikų, kelininkų ir kitų specialybių žmonių kojas. Apskritai jie tinkami žmonėms, dirbantiems tiek lauke, tiek uždarose patalpose. Odiniai darbiniai pusbačiai, sandalai, auliniai batai, pagaminti iš natūralios, nabuko arba verstos odos. Kiekvienas modelis pagamintas iš patvarių, patikrintų medžiagų, kurios yra atsparios drėgmei, naftos produktams, prapjovimui.

Prakaito ir drėgmės garinimas. Žinoma, tiek darbe, tiek iškyloje ar žygyje tenka daug judėti, dėl to batai privalo būti patogūs, tinkamo dydžio ir nespausti kojų. Ne paslaptis, kad judant koja bate nuolat prakaituoja, nes kojai tai šilta, tai šalta, nes yra nuolat judama. Pas vienus daugiau, pas kitus mažiau, priklausomai nuo individualių kūno savybių. Tačiau šis fiziologinis procesas yra natūralus ir neišvengiamas. Jeigu avalynė bus nekvėpuojant, koja jame drėks ir atsiras nemalonus pojūtis. O vaikščiojant žiemą – greitai pajusime ir šaltį. Be to, grįžus iš žygio ir nusiėmus batus pasklis kvapas, kuris tikrai nebus malonus nei mums, nei aplinkiniams. Vien dėl šios priežasties neverta naudoti žygiams guminės avalynės.

Saugumas. Žinoma, pirmas kriterijus apie kurį privalome pagalvoti sudėtingo darbo ir žygio metu yra saugumas. Bet kokiuose žygiuose ir darbuose jis yra svarbiausias. Visų pirma tas pasakyta apie batų padą – jis turi būti maksimaliai neslidus. Daugybę skaudžių traumų, ypač žiemos metu, įvyksta paslydus, todėl šiuolaikiniai outdoor batų padai turi specialų protektorių, mažinantį slydimą per ledą, sniegą ar drėgną paviršių. Be to yra gaminami iš specialios minkštos, gumą primenančios medžiagos, kuri savaime yra maksimaliai neslidi. Antra – geri outdoor batai privalo maksimalia saugoti nuo kojos patempimo, t.y. sutvirtinti čiurną, kitas kojos vietas, kad judant netikėtai kryptelėjus ji neišnirtų. Tai dažniausiai pasitaikanti iškylų ar žygių trauma.

Be saugių batų žygyje reikalingos ir pirštinės, kurios apsaugos mūsų rankas nuo netikėtų atsitikimų. Pirštines rasite čia: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-pirstines