Ko nederėtų daryti lankantis Portugalijoje

Kiekviena šalis turi dalykų, kurių netoleruoja jos gyventojai ir visuomenė, taip pat kiekvienoje šalyje yra tam tikri turistų įpročiai, kurių niekuomet nedarytų vietinis gyventojas. Juk atvykus pažįstamiems žmonėms iš užsienio į Lietuvą mes patariame, kur geriau pigiau ir praktiškiau pavalgyti neišleidžiant bereikalingai pinigų prabangioje vietoje ar kur pigiau įsigyti visus reikalingus suvenyrus. Planuojate skrydį į Portugaliją? Tuomet mes jus informuosime apie dalykus, kurių nereikėtų daryti čia atkeliavus.

  •  Nesirinkite nuobodaus gurkšnojimo bare. Geriau pradėkite vakarą pamažu ir linksminkitės iki paryčių miesto klubuose. Portugalai yra ištvermingi naktinėtojai, todėl jų akyse tikrai atrodysite silpnas po kelių alaus bokalų grįžę į viešbutį miegoti.
  • Lisabonoje nepirkite miniatiūrinio 28 numerio tramvajaus. Lygiai kaip nepatariame pirkti Eifelio bokšto miniatiūros. Geriau nukeliaukite į meno turgelį ar mugę ir įsigykite menišką ar praktišką suvenyrą, paremdami vietinius menininkus.
  • Nevadinkite enchidos dešrelėmis – Portugalai dešrelėmis vadina tik tas dešreles, kurios pas mus atitinka pieniškas dešreles. Enchidos – tai tradicinis portugalų patiekalas, kurį vietiniai įpratę atskirti nuo kitų „dešrelių“ rūšių.
  • Mėgstate alų? Bet vis tiek neužsisakykite cerveja grande (didelio alaus). Portugalijoje geriant alų reikia tik šių frazių: caneca – didelis bokalas, imperial – mažas bokalas, jei norite alaus iš buteliuko, tiesiog sakykite to alaus pavadinimą, barmenas supras. Jeigu norite tamsaus alaus, sakykite – cerveja preta.
  •  Nesuklyskite ir nesitikėkite, kad portugalai pradės su jumis kalbėtis ispaniškai. Jeigu mokate ispanų ir anglų kalbas, o sutiktas portugalas nekalba angliškai, geriau net nesistenkite iš situacijos išsisukti kalbėdami ispaniškai. Juk nustebtumėte, jei į jus užsienietis kreiptųsi latviškai ar lenkiškai?

Nekantraujate išvysti nuostabiais architektūriniais bei gamtos vaizdais stulbinančią Portugaliją? Nepraleiskite progos pamatyti nuostabų jos grožį dar šį pavasarį. Pigūs lėktuvų bilietai į Lisaboną, Portugaliją padės pamatyti net pačius slapčiausius jos kampelius.