Kodėl verta nukeliauti į Lenkiją?

Atostogos – vienas laukiamiausių etapų daugumos kasdienybėje. Mes dažnai keliaujame norėdami pamatyti dar neištirtus kampelius, paragauti dar nebandytų patiekalų, o taip pat pailsėti nuo kasdieninės rutinos. Tačiau, ar kada nors pagalvojate, kad nebūtinai tolima kelionė gali padėti atsipalaiduoti? Šiuo atveju kalbame apie trumpas išvykas ne taip toli nuo mūsų gimtinės, Lietuvos. Kaip ir galėjote nuspėti, šį kartą mūsų akiratyje atsidūrė mūsų kaimynė Lenkija, kuri tikrai turi kuo nustebinti.

Lankytinos vietos Lenkijoje

Visų pirma, Lenkija yra puikiai žinoma dėl daugybės lankytinų vietų, kurios yra pamėgtos turistų ir miesto gyventojų jau nuo senų laikų. Tokios lankytinos vietos kaip: Karalių miestas Krokuva, Varšuvos senamiestis, Didingoji Malborko pilis ar Vieličkos druskų kasykla kasdien sulaukia milžiniško srauto turistų iš visų pasaulio kampelių. Ir jeigu manote, kad tai jie daro be priežasties, jūs labai klystate.

1.Karalių miestas Krokuva. Tai antrasis pagal dydį Lenkijos miestas, įsikūręs Lenkijos pietuose. 11 -16 amžiuje jis buvo pripažintas Lenkijos sostine, tačiau dabar yra žinomas kaip karalių miestas, turistus traukiantis dailiu senamiesčiu bei didingais Vavelio kalvos statiniais. Be abejo, šis karalių miestas turi ir nuostabią istoriją, kuri turi nemažai sąsajų su Lietuva. Kitaip tariant, “Lenkijos deimantu” pavadintas miestas turi nuostabią katedrą, kurioje lig šiol ilsisi Lietuvos karaliaus Jogailos palaikai. Tačiau visų svarbiausia yra tai jog istorinis Krokuvos centras yra įtrauktas į pasaulio paveldo sąrašą – UNESCO.

2.Varšuva. Ne kas kitas, tačiau būtent Varšuva yra kupina kontrastų. Ne veltui ji tapo Lenkijos sostine. Jaukios senamiesčio gatvelės bei kavinukės, čia susipina su šiuolaikiškų dangoraižių alėjomis. Senoviniai pastatai, žaliuojanti augmenija bei dideli prekybos centrai čia pritraukia tūkstančius lankytojų kiekvieną savaitės dieną. Ką jau kalbėti apie patį Varšuvos senamiestį, kuris yra puikiai žinomas dėl įspūdingos Karalių pilies bei kitų žadą atimančių pastatų.

lankytinos vietos lenkija

3.Didingoji Malborko pilis. Nepaslaptis, viena gražiausių Europos pilių visgi stūkso Lenkijoje, netoli Gdansko. Malborko pilis buvo pastatyta dar 13 amžiuje ir buvo laikoma kryžiuočių sostine. Daug kas netgi sako jog būtent ši pilis iš dalies primena Trakų pilį.

4.Vieličkos druskų kasykla. Kaip ir Krokuva, Vieličkos druskų kasykla yra taip pat įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą ir yra atidžiai saugoma šios organizacijos. Tai yra vieta, kurią aplanko nenusakomi skaičiai turistų, kurie dažniausiai sugrįžta dar ir dar kartą. Kodėl? Būtent Vieličkos druskų kasykloje slypi ilgi ir painūs koridoriai, didelės galerijos bei požeminis pasaulis, kuris turi daug dar neatskleistų paslapčių. Taip pat, todėl, nes bendras druskų labirinto ilgis yra net apie 300 kilometrų.

Dar nežinote kur praleisite savo savaitgalį? Nepamirškite pagalvoti ir apie mūsų kaimynę Lenkiją, kuri turi daug neapsakomo grožio vietų, miestų bei žinoma gamtos ir architektūrinių paveldų. Kaip, kad teigia Lenkijos lietuvių internetinis portalas, būtent ši šalis yra atvira visiems, norintiems ir pailsėti ir pamatyti. O svarbiausia tiems, kurie nori susipažinti su dar nepažinta kultūra, tradicijomis bei pamatyti pačias nuostabiausias vietas.