Kodėl meksikietiškas maistas yra toks populiarus?

Meksikietiškas maistas yra gerai žinomas visame pasaulyje dėl savo skanaus skonio ir receptų. Juo žavimasi kone visame pasaulyje dėl savo gyvybingos ir autentiškos virtuvės, kuri lankytojus iš įvairių pasaulio šalių varo iš proto!

Įvairios virtuvės rūšys

Apsilankę Meksikoje rasite įvairių virtuvės rūšių. Patiekalai gerai žinomi dėl savo nuostabaus skonio, šviežių ir unikalių ingredientų.

Vienas nuostabus faktas apie meksikietišką maistą yra tai, kad pietinių šalių meksikiečiai renkasi vištieną ir daržoves, o Šiaurės regione gyvenantys žmonės savo patiekaluose, tokiuose kaip BBQ (carne asada) ar tacos, renkasi jautieną ir kiaulieną.

Sotus ir sveikas maistas

Meksikietiškas maistas yra populiarus, nes yra kupinas skonio. Meksikietiški patiekalai apima sveikus ir šviežius ingredientus, tokius kaip avokadai, pupelės, čili, pomidorai ir kitos daržovės, ir įvairių rūšių mėsa, pavyzdžiui, jautiena, vištiena, kiauliena ir žuvis, net triušiena, ėriena, be kita ko, naudojama tacos, tamales ar sriubose.

Meksikiečiai derina visus skirtingus ingredientus, kad sukurtų skanias salsas ar net užpilus pagal autentiškus ir sveikus receptus, kuriuose gausite visų jums reikalingų mineralų, baltymų ir vitaminų.

Vienas iš labiausiai paplitusių ingredientų, naudojamų kai kuriose Meksikos dalyse, yra nopalitas (kaktusas). Tai labai populiari daržovė, turinti labai mažai kalorijų ir daug skaidulų, antioksidantų, vitaminų ir mineralų. Meksikiečiai nopalitos naudoja salotose, tacos ir netgi kaip garnyrą.

Idealiai tinka tiems, kurie mėgsta aštrų maistą

Kai žmonės galvoja apie meksikietišką maistą, jie dažniausiai galvoja apie aštrų skonį, tą jausmą, kuris degina liežuvį.

Čilės pipirai yra populiarus meksikietiškos virtuvės ingredientas. Įvairiose Meksikos dalyse jų yra daug ir jie yra svarbi vietinės meksikiečių dietos dalis kartu su ryžiais, kakava, avokadu, pupelėmis ir kaktusais (nopaliais).

Čilės pipirai suteiks skanaus skonio bet kokiam patiekalui. Jei esate visiškai pamišęs dėl aštraus maisto, meksikietiška virtuvė yra puikus pasirinkimas.

Viskas apie saldumą!

Tacos patraukia visą meksikietiško maisto dėmesį tarptautiniu lygiu. Bet ar žinojote, kad šioje šalyje taip pat galima įsigyti skanių desertų?

Meksikietiškas maistas taip pat garsėja dėl skanios ir daug antioksidantų turinčios kakavos bei įvairių rūšių desertų, tokių kaip churros, kukurūzų duona ar saldūs tamalės.

Gatvėse galite rasti desertų, tokių kaip churros. Paprastai galite pasirinkti paprasčiausią arba įdarytą churro, užpildytą dulce de leche, šokoladu ar karamele.

Tamales taip pat yra reprezentatyvus meksikietiškas patiekalas. Įvairiose šalies vietose galite rasti saldžių variantų su įdarais, pavyzdžiui, šokoladu.

Meksikos virtuvėje kukurūzai dažnai naudojami kaip pagrindinis ingredientas. Kukurūzų duona yra saldi duona, pagaminta iš kukurūzų, tikrai tipiška visoje Meksikoje ir kartais patiekiama kaip atskiri keksiukai arba supjaustyta griežinėliais.

Scroll to Top